Altro arte

  • ...Sedím na baru s dvacetikorunou
    Na pivo nebo automatovou variaci
    Zkusíš štěstí?
  • Sedím na baru s dvěma čísly
    Z nichž jedno miluje a druhý opomíjí
    Zkusíš štěstí?...
AltroArte - mezi hudbou a poezií

Bio

Jmenuji se Martin Charvát a veškerou svoji tvorbu vydávám pod pseudonymem Altro. Literatura a hudba mne provází již od útlého mládí. Můj první znatelný kontakt s hudbou patří houslím. Jako malého chlapce mne tento nástroj uchvátil a i přes malý pubertální výkyv na ně hraji dodnes a snad napořád. Moje houslové umění se drží motta: „ Ne-mistrovsky ale od srdce.“ Postupně se k tomuto hudebnímu projevu dostával hip – hop, jazz, soul a ostatně vše, co mi patřičně sedělo do ucha.

Literatura se ze čtené podoby k psaní přiklonila kolem čtrnáctého roku mého života. Prvně to znamenalo subjektivně zabarvené povídky a básnické počiny kostrbaté, plné gramatických rýmů a klišé. Naštěstí jsem pod vlnou literární kritiky ale hlavně tendru tria Nezval, Hrabě a Bukowski z těchto končin vyšel směrem vzhůru. Tedy, doufám. Má tvorba se prozatím usadila čistě do poezie, formou volného verše a dle kritiků nese propletení surrealismu a beatnické poezie.

Vrátíme-li se trochu zpět, dojdeme k situaci kdy se má obliba hip-hopu a poezie začala křížit. Ze slepé křižovatky mi pomohla dvojce Hadgehog a producent, Defekt. První projekt Sófá, dá se přirovnati k počátkům literárním. Ale snad i tady došlo k razantnímu zlepšení a po skoro dvou letech vychází album Pár Tónů (produkce Defekt). Můj styl rytmického přednesu (zpěvem to opravdu jmenovat nehodlám) si zakládá především na propracovanosti textu a také ironického chválení těch, které miluji stejně jako migrény.

Takže, celkově by se má tvorba dala shrnout do osoby flegmatického sportovce, melancholického houslisty, kuřáckého básníka a indisponovaného rapera.

Altro_Arte - všechna práva vyhrazena | Bandzone | YouTube

V roce 2013 vytvořil Jakub Beneš